Anaheim 3 Chicago 6
Čas | Tým | Gól |
Čas | Tým | Gól |
27:48 | CHI | Kaiser 2 (Teräväinen, Mikheyev) |
28:33 | ANA | Carlsson (Vatrano) |
30:24 | CHI | Maroon 4 (Reichel, Martinez) P |
33:16 | CHI | Teräväinen 14 (Donato, Brodie) |
34:41 | ANA | LaCombe (Strome, Vatrano) |
Čas | Tým | Gól |
44:53 | CHI | Reichel 6 (Smith, Martinez) |
47:40 | CHI | Donato 20 (Bertuzzi, Vlašić) Px2 |
50:56 | CHI | Donato 21 (Teräväinen) |
57:16 | ANA | Carlsson (Dumoulin) |
Čas | Tým | Trest |
09:23 | CHI | Dach (2 min hrubost) |
09:23 | ANA | Johnston (2+2 min hrubost) |
14:59 | CHI | Dach (2 min podražení) |
20:57 | ANA | Vatrano (2 min krosček) |
20:57 | ANA | Vatrano (2 min hrubost) |
20:57 | CHI | Murphy (2 min hrubost) |
20:57 | CHI | Murphy (2 min krosček) |
28:51 | ANA | Helleson (2 min krosček) 1g |
42:42 | CHI | Dach (2 min krosček) |
47:04 | ANA | Gudas (2 min krosček) 1g |
47:04 | ANA | Killorn (2 min podražení) |
Tým | Od | Do | Brankář |
CHI | 00:00 | 60:00 | Söderblom 31/28 (90,30 %) |
ANA | 00:00 | 60:00 | Gibson 24/18 (75,00 %) |
# | Post | Jméno |
8 | LK | Donato |
15 | C | Smith |
28 | LK | Dach |
59 | LK | Bertuzzi |
73 | LK | Reichel |
77 | LK | Maroon |
84 | LK | Slaggert |
86 | C | Teräväinen |
89 | LK | Athanasiou |
91 | C | Nazar |
95 | PK | Mikheyev |
98 | C | Bedard |
5 | O | Murphy |
25 | O | Martinez |
38 | O | Del Mastro |
44 | O | Kaiser |
72 | O | Vlašić |
78 | O | Brodie |
16 | C | Dickinson (Zraněný) |
17 | LK | Foligno (Zraněný) |
23 | C | Kurashev (Zraněný) |
4 | O | Jones (Zdravý) |
39 | B | Brossoit (Zraněný) |
Role | Jméno |
Hlavní | McCauley, Samuels-Thomas |
Čároví | Kelly, Mahon |
Seth Jones odchází na Floridu, Hawks mají brankáře Knighta
K výměně došlo jen krátce poté, kdy dal obránce Seth Jones veřejně najevo svou touhu zahrát si spíš dřív než později v týmu, který hraje o titul, a necelý týden před uzávěrkou přestupů se Chicago dohodlo s obhájcem Poháru z Floridy. GM Kyle Davidson za zkušeného amerického obránce, který patří k nejlépe placeným zadákům v NHL a z jehož platu 9,5 milionů budou Hawks ještě pět dalších let hradit 2,47 milionu (26 %), získal nadějnou brankářskou dvojku Spencera Knighta a volbu v 1. kole draftu 2026 nebo 2027. Panthers naopak od Chicaga obdrželi ještě volbu ve 4. kole draftu 2026.
Jones posílil Chicago v létě 2021 jako labutí píseň GM Stana Bowmana výměnou z Columbusu a ihned s klubem podepsal štědrou osmiletou smlouvu. Jenže úpadek trojnásobných vítězů Stanleyho poháru z tehdejší doby už nešlo zastavit, sám Jones nedokázal naplnit přehnaná očekávání a místo bojů v playoff musel přivyknout zápasům, které Blackhawks přikovaly na chvost tabulky. Za Chicago nastoupil třicetiletý rodák z Texasu do 259 zápasů, v nichž nasbíral 146 bodů (32+114), 110 trestných minut a hrozivých -108. Lepší výkony střídal se slabšími a dařilo se mu především při podpoře útoku. Prakticky od počátku svého působení u Blackhawks byl terčem hlasité kritiky fanoušků, k čemuž vydatně přispěl jak jeho vysoký plat, tak fakt, že GM Bowman za něj Columbusu poslal mladého zadáka Adam Boqvista a vysoké volby v draftu. Jones přesto patří mezi kvalitní hokejisty, pětkrát se zúčastnil Utkání hvězd a tradičně se řadí mezi obránce s nejvyšším počtem minut na ledě. Trejd na Floridu schválil jistě s radostí a Blackhawks mohou jednu další kapitolu definitivně uzavřít.
Brankář Spencer Knight patřil svého času mezi největší naděje v lize a Panthers si jej vybrali jako 13. celkově na draftu 2019. Do NHL přišel z Boston College jako velmi mladý (v dubnu oslaví své 24. narozeniny) a přestože na Floridě není na hokejisty tak velký tlak jako v tradičních baštách na severu, Knight se s přechodem do NHL vyrovnával v osobní rovině těžko. Čísla měl však solidní a zdá se, že složité období má za sebou. Letos nastoupil do 23 zápasů, ve kterých chytal s úspěšností zákroků 90,7 % a průměrně inkasoval 2,4 gólu na utkání. Za zkušeným Bobrovským byl Knight jasnou dvojkou, s kterou mohli Panthers počítat do budoucna, nyní ale dostane mladý Američan příležitost v Chicagu.
(Nejen) situaci na brankářském postu si jistě GM Davidson v létě představoval jinak. Söderbloma sice Hawks úplně nezatratili, k Mrázkovi ale přivedli Brossoita a zdálo se, že na dva roky mají brankoviště vyřešené. Jenže dlouhodobé problémy s kolenem Brossoita úplně vyřadily, Mrázkovy výkony mají během aktuální sezony sestupnou tendenci a Söderblom se naopak jeví výborně. Jenže právě švédskému gólmanovi končí po sezoně smlouva, zatímco Mrázek, Brossoit i nově příchozí Knight (4,5 milionu) mají kontrakt i pro příští rok… Doplněno: Vyjádření GM Davidsona
„Myslím si, že se nám touhle výměnou podařilo vyřešit otázku brankářů na dlouhou dobu dopředu a navíc jsme získali další volbu na draftu, kterou můžeme využít při jiných trejdech,“ řekl GM Kyle Davidson novinářům z The Athletic. „Snažili jsme se pro Setha najít takový tým, kde bude spokojený. A to se nám snad povedlo. Nebyla to pro nás snadná situace. Dělat výměny je vždycky náročné, ale s ohledem na peníze, podmínky o nevyměnitelnosti a tak podobně, tím to bylo komplikovanější. Nedokážu říct, jak moc jsme si byli jistí, že se podaří něco dojednat ještě před uzávěrkou přestupů, ale chtěli jsme to zkusit a jsme rádi, že to vyšlo.“
„O gólmanech toho moc nevím, na to máme v klubu odborníky a všichni jsou z (Knighta) nadšení. Líbí se nám jeho technika a to, že má za sebou spoustu úspěchů. Jak v americké juniorské reprezentaci, tak na univerzitě a vlastně i teď v NHL. Už na draftu se nám hodně líbil a je super, že se dokázal vyrovnat se všemi výzvami, před kterými ve své kariéře stál. Teď si to necháme chvíli sednout a uvidíme, jestli ještě před uzávěrkou dojde k nějakým dalším změnám u našich brankářů. Ale pokud ne, jsme s tím úplně v pohodě a budeme to řešit až po sezoně.“
Do utkání v Anaheimu už Blackhawks nastoupili bez Jonese a pro zranění chyběl také kapitán Foligno. „A“ na dresu proto kromě Murphyho dostali také veteráni Maroon s Martinezem a těžko soudit, nakolik se tím vyčistil vzduch. Chicago však od začátku zápasu působilo živějším dojmem a svého soupeře, který ještě pokukuje po šanci na playoff, přehrávalo. Brankář Gibson sice zlikvidoval šanci Slaggerta i brejk Athanasioua, který se vrátil do sestavy poté, kdy ho Hawks povolali zpátky z farmy v Rockfordu, kde nasbíral 8+8 v 16 zápasech, krátce před polovinou střetnutí ale poprvé kapituloval a celkem obdržel šest branek.
Skóre otevřel obránce Wyatt Kaiser, když se parádně uvolnil na modré čáře a jeho střela prošla Gibsonovi mezi betony. Rychle sice odpověděl Carlsson a po trefách Maroona s Teräväinenem snížil ještě před přestávkou LaCombe, ve třetí třetině už ale hosté odskočili a domácí Ducks měli k bodovému zisku daleko. Ve 45. minutě zvýšil z brejku Lukas Reichel, dvěma góly se připomněl Ryan Donato a Carlsson pak již jen stanovil konečné skóre na 3:6. Donato, který si stejně jako Teräväinen v Anaheimu připsal tři body, dosáhl poprvé v kariéře na dvacetigólovou hranici a po trejdu Jonese je hlavním příštím adeptem na výměnu před páteční uzávěrkou. „Už delší dobu hraje dobře. Nezáleží na tom, jestli ho dáme na křídlo nebo doprostřed, puk si ho vždycky najde a dostává se do šancí. Dělá mi radost,“ pochválil Donata trenér Sörensen.
„Nebyl to pro nás dobrý zápas,“ řekl český obránce Anaheimu Radko Gudas. „Často jsme ztráceli puk a to jim vyhovuje, z protiútoků jsou hodně nebezpeční. Hráli jsme jim do karet a to nás dneska stálo dobrý výsledek. Čtvrtý gól nás srazil na kolena. Je hrozně těžké se pak ještě vrátit do utkání, ať už je soupeřem kdokoliv.“
Ja ani tak nevidel problem v penezich, jestli bere 7,25 nebo 9,5, v tom pro Chicago neni/nebyl velky rozdil (resp. ted jim to spis pomohlo se dostat ke dnu platoveho stropu). A za spickovyho obrance i ta cena byla prijatelna, tim spis, ze Boqvist byl po otresech mozku. Problem vidim predevsim v tom, ze Chicago se rozpadalo, bylo na case to prestavet spis vic nez min (ale ne rozsekat takhle brutalne) a do toho obrance jako Jones s platem 9,5 milionu na 8 let nesedel. V tom byl Bowman v deziluzi anebo si proste jen chtel udrzet misto za kazdou cenu. Na Jonese toho pak bylo moc, o to vic, ze umi spis dopredu a dozadu ma limity. A je samozrejme otazka, jaky to byl v kabine lidr. Ja byl rad, ze prisel, ze ho v tymu mame, ale casove se to bohuzel nepotkalo.
A pokud jde o barvu pleti, nemyslim, ze to melo na zacatku vliv. Spis to, ze ho Bowman znal z repre USA (proto privedl i predtim Murphyho z Arizony) a vyhodou asi bylo i to, ze ho meli vsichni dobre prectenyho z jeho pusobeni v Nashvillu. Co si naopak myslim, ze kvuli barve pleti byla umocnena ta kritika fanousku. Vetsine samozrejme vadi jeho vykony a jeho plat, prestoze je to do urcity miry jenom hromosvod, ve kterym se ventiluje obecna frustrace z vysledku a vykonu celyho klubu. Ale nekterym by se nezavdecil, at by delal cokoliv, jen proto jak vypada. A kdyz se to spoji s opravnenou kritikou, ktera v jeho pripade taky samozrejme platila hodne, tak je to vsechno o to hlasitejsi. Jak pisu v clanku, Jones uz je ted hracem Floridy, tak to muzeme v klidu uzavrit a koukat dopredu. V Chicagu byl Jones tak trochu pohrobek, relikt z jine ery.
Dobře že šel nepasoval tam!když měl takovou vytíženosti tak zbyral i body!
Ten sileny podpis S.Jonese jsem si popravde vzdycky vykladal tak, ze Hawks, kteri v te dobe celili ataku ze strany woke a zdalo se, ze by v ohrozeni mohl byt nazev nebo logo tymu, podepsali jako franchise hrace Jonese s tmavou plati, aby v tomto smeru uklidnili situaci. Proc se podepsal za 9+ nedavalo zadny jiny smysl a ten tlak nemohl ustat, kdyby pru=isel za 7+, coz odpovidalo, bylo by to jiny. Ted je pryc, prisel dalsi pick a Knight. Otazka je, co bude s brankari. Soderblom v teto sezone ukazuje, ze by na uroven NHL nakonec mit mohl, Brossoit je podepsany i na dalsi sezonu, ale netusim, zda se jeste nekdy objevi, smlouvu ma ale i Mrazek. Knight mi tady nedava zadny smysl, ledaze by byl zajem o Mrazka.
Zatim to vypada, ze to bude dalsi boj se San Jose o 1.misto v draftu. Stejne jako u nas jim jednicka vysla, bohuzel je ale stale otaznik Levshyunov, spolecne s Korchinskim by z nej ale neco mohlo byt, ted ale bude treba brat utocnika do top 6.
Rantanen se podle me bude chtit vratit do Colorada. Pro nej asi uplne nedava smysl jit do Chicaga, maximalne jen pokud prijde trener, co uz ma kredit a idealne i GM z podobneho ranku, jinak se sem nikdo nepohrne. O penezich to pro nej uz moc nebude, kdyz ted vidi, jak mu jeho kohorta agentu vyhandlovala presun pryc, i kdyz on sam chtel zustat.
Rantanen v rámci letní free agency do Chicaga ? Konečně dobry hráč k #98. Neřeším jeho aktuální formu je to hráč jako prase a nám by pomohl. Davidson by měl být pod tlakem navíc se bude zvyšovat plátová strop.
Beda je nasrany jako Lavi, ze ho trener nevzal do repre na 4nations? :)
Ted vazne, divate se nekdo na cele zapasy? Ma herni krizi nebo mu to jen nelepi?
Martinez s Maroonem prý oba chtějí zůstat. To se sice může změnit, ale výměnu bych neočekával. Murphy je často zraněný, to je pro ambiciózní týmy riziko. A kdyby měl odejít i on, v Chicagu by v obraně teď byla obrovská díra. Kurashev má dost špatnou sezonu, teoreticky mi tak zůstává na výměnu kromě Donata jen Craig Smith. A hodně možná Athanasiou, kterýho povolali zpátky nahoru asi právě proto, aby se zkusil ukázat. Jenže po trejdu Jonese už si Hawks letos nemůžou nechat část jeho platu, takže tím i ta malá možnost nejspíš padla.
Za me dobra vymena. Melo by nam zustat 2,47Mx5. Bral bych asi i nizsi protihodnotu, kdyby vetsi cast platu zustala Floride, ale to predpokladam nechtela Florida. On uprimne i ten Spencer Knight je celkem preplaceny na dvojku. Mrazek je podle pokrocilych statistik 2. nejhorsi golman v ocekavanych golech a jeho forma jde porad dolu. Vzhledem k jeho veku je v aktualni situaci adept na buyout a nebo ho nechat rok vysedet. Donato je ted must trade protihodnota 2.kolo je realna. Nejakou symbolickou protihodnotu pak ma asi Martinez a Maroon. Murphy ma smlouvu jeste na rok, ten se stehovat nebude.
Mame brankare, ktery ma nejaky potencial.. Tak snad dostane dost sanci jej rozvinout.., nez jej posleme pryc za nic a nechame jej ho rozvinout jinde (Lankinen..). To, ze budeme platit 2.5M x 5let je horka nutnost za tu prisernou smlouvu.
Mame ted 3 golamany s plame 3.3 - 4.5M pro 2 roky, k tomu jeste Soderbloom, ktery po priserne minule sezone letos je ukazuje v lepsim svelte, na farme jeste Commesso, u ktereho jsem chtel videt, aby dostal sanci.. Tak to bude zajimave sledovat.
V Obrane zustala dira, spis krater, v lete bude treba zalovit..
Jeste bych chtel videt, kdyby s epodarilo trejdnout Donata a Murphyho, ale ne za kazdou cenu, jen, pokud bude zajimava protihodnota.
Pocitově, když Jones přišel tak se mě cena ani plat nelíbil. To co jsme dnes získali je víc než jsem čekal, navíc se Hawks zbavili někoho kdo tu hrát nechtěl, za mě dobrý výsledek.
Tak a je hotovo, ani jsem nečekal takové dary
Nemyslím si, že má cenu držet někoho, kdo v týmu být nechce. Tím spíš, když je Chicago v tomhle marastu. Ale musí to dávat smysl, což vyhozených a blokovaných 4,75 milionu na 5 let úplně nedává (přestože se platový strop hodně zvedne) a jak říkáš, v sestavě ho budou muset Hawks nějak nahradit. Jones v Chicagu není za trest, tragické výsledky jdou i za ním, jakkoli to není fér a kritika fanoušků se na něj obrací zbytečně moc.
Na nhl.cz je článek, kde se probírá, že Seth Jones je nespokojený a chtěl by přestoupit, ideálně pak do Dallasu. Autor pak nabízí myšlenku, že kdyby Chicago platilo půlku Jonesova platu, tak by to dávalo smysl. Co si o tom myslíte? Za mě by byla půlka platu na straně Chicaga moc. Přecijen pokud pominu letošní sezonu, tak je to 4,75M na 5 let s tím, že Jonese stejně musíme nahradit a podobně hotového kvalitního obránce kolem 5M z volných hráčů stejnak těžko seženeme. Na druhou stranu pokud by Jones šel výkonnostně ještě níž, tak může v čase v budoucnu mnohem větší problém se ho zbavit úplně. Za mě by bylo přijatelný, kdyby nám zbylo něco přes 3M jeho platu a Dallas by platil něco přes 6M, což může být jeho reálná tržní hodnota...