39 B Brossoit (Zraněný)
Hlavní Dunning, Furlatt
Čároví Gibbons, Toomey

Blackhawks zaskočili favorizovaný Edmonton 5:2

Po slušném výkonu ve Winnipegu se Blackhawks hned druhý den představili na ledě posledního finalisty Stanleyho poháru v Edmontonu a svého soupeře překvapili výhrou 5:2. Na prvním vítězství v sezoně měli velký podíl Teuvo Teräväinen (2+2), Connor Bedard (1+2), Seth Jones (1+2) a Petr Mrázek (36 zákroků). Kouče Luka Richardsona tak může těšit, že se jeho celek mohl opřít o své klíčové hráče a zároveň si udělal radost povedenou trenérskou výzvou, kdy potenciálně důležitý gól Arvidssona neplatil pro nedovolené bránění gólmanovi.

Blackhawks si pomohli třemi zásahy v přesilovkách a domácí brankář Calvin Pickard nepůsobil úplně jistým dojem, z celkového pohledu to byl ale znovu solidný výkon. Dvoubrankový náskok po dvou třetinách sice sliboval, že do toho Oilers pořádně šlápnou a je fakt, že v poslední dvacetiminutovce se hosté převážně bránili na své polovině, přesto to Chicago zvládlo relativně bez úhony. McDavidův faul potrestal Teräväinen šťastným odrazem v přesilovce a dal tak vzpomenout na první gól domácích z hole Perryho, když bývalý hráč Hawks vyrovnával ve 25. minutě na 1:1. O něco později mělo Chicago štěstí, neboť po přísném trestu Jonese bylo po Martinezově vyhození jen kousek od toho, aby se dlouhou dobu bránilo ve třech. Přesto nebezpečná přesilovka Edmontonu zafungovala, těsně minul Bouchard a rozhozeného Mrázka posléze překonal Draisaitl. Jenže závěrečný tlak Oilers vyústil jen ve zmařenou šanci Nugenta a pěknou výhru 5:2 si hostující celkem pohlídal.

„Po minulém utkání jsme byli naštvaní, když jsme šli do třetí třetiny ve vedení a nedotáhli to. Taky dneska jsme se ve třetí třetině hlavně bránili, ale tentokrát se nám to povedlo, dali jsme nějaké góly v přesilovkách, tak máme radost. (Mrázek) chytal neskutečně a podržel nás, to je potřeba zmínit,“ těšilo Connora Bedarda.